Profesionali burnos higiena

Ar būtina atlikti profesionalią burnos higieną?

Profesionali burnos higiena – itin svarbi procedūra, kurios metu pašalinamos dantų apnašos bei akmenys. Savarankiškai įmanoma pašalinti tik dalį burnos ertmėje besikaupiančių apnašų. Jeigu ši procedūra atliekama nereguliariai, didėja dantenų uždegimo, t.y. gingivito rizika. Negydomas gingivitas perauga į kur kas sunkesnę ligos formą – periodontitą. Infekcija neigiamai paveikia ne tik dantis ir dantenas, bet ir žandikaulio kaulą, kuris pradeda nykti. Dėl to atsiranda dantų paslankumas, jie ima klibėti, o negydant ligos, gali iškristi. Dantų apnašose randami mikroorganizmai lemia ne tik dantenų uždegimo vystymąsi, tačiau taip pat neigiamai veikia ir bendrą žmogaus sveikatą, ypač širdies-kraujagyslių sistemą bei sąnarius.

Kodėl burnos higieną verta atlikti MOK klinikoje?

Mūsų klinikoje ši procedūra atliekama ne su įprastais sodos milteliais, kuriuos naudoja dauguma odontologijos klinikų, o su KaVo PROPHY perlais. Tai – beskoniai kalcio karbonato milteliai, padarantys procedūrą ypač komfortiška. Perlai – ypač smulkios sodos dalelės, turinčios glotnų paviršių. Ši savybė suteikia galimybę dar geriau nuvalyti dantis, pašalinti pigmentines dantų dėmes bei apnašas, nebraižant dantų paviršiaus.

Palyginkime, kuo skiriasi ši inovacija nuo tradicinio metodo:

KaVo PROPHY perlai Sodos milteliai (natrio bikarbonatas)
  • Neturi aštrių briaunų ar kampų, todėl kruopščiai nuvalo apnašas, nebraižant dantų paviršiaus.
  • Yra visiškai beskoniai.
  • Perlų veikimo kampas eina paraleliai su danties paviršiumi, todėl pasiekiamas didesnis danties plotas ir valymas tampa greitesnis bei efektyvesnis.
  • Dalelės turi aštrius kampus, todėl gali paveikti dantų emalį.
  • Pasižymi nemaloniu skoniu.
  • Įprastos sodos milteliai purškiami beveik stačiu kampu į danties paviršių, o sodos dalelės netrukus aštoka nuo danties vainiko, todėl jų poveikis – ne toks efektyvus.

Procedūros eiga

1 žingsnis
Ultragarsiniu skaleriu ir rankiniais instrumentais pašalinamos apnašos, dantų akmenys.

2 žingsnis
Dantys nupurškiami sodapūte KaVo PROPHY perlais. Taip pašalinamos pigmentinės dėmės, specialiais šepetėliais ir pasta nupoliruojami dantų paviršiai.

3 žingsnis
Pacientui parenkamos individualios burnos higienos priemonės ir aptariama taisyklinga dantų priežiūra namuose.

4 žingsnis
Apžiūrima paciento dantų būklė, informuojama, jeigu yra dantų pažeidimų ir rekomenduojamas tolimesnis gydymas. Jau po pirmos procedūros išnyksta nemalonūs simptomai: sumažėja dantenų kraujavimas ir jautrumas, atslūgsta patinimas. Pašalinus kietąsias ir minkštąsias apnašas, dantys atrodo baltesni, o burnos kvapas tampa gaivesnis. O svarbiausia, jog PBH yra tiek profilaktinė, tiek gydymo priemonė nuo pavojingų periodonto ligų.

Atmintinė

Prieš procedūrą 

Profesionali burnos higiena nėra skausminga, tačiau jei esate ypač jautrus, prieš atliekant procedūrą, Jums gali būti taikoma vietinė nejautra.

Procedūros metu 

Pasitarkite su gydytoju ar higienistu, kokios burnos higienos priemonės Jums tinkamos ir kaip jas taisyklingai naudoti. Išsiaiškinkite, kaip dažnai Jums rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną.

Po procedūros

Venkite dažančių maisto produktų, kruopščiai prižiūrėkite dantis namuose, laikydamiesi mūsų specialistų rekomendacijų.

MOK klinikoje už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.

Jeigu turite klausimų arba norite užsiregistruoti vizitui - susisiekite!

Rekomenduojami specialistai

Milda Daukėlienė

Burnos higienistė

Laurita Petkevič

Burnos higienistė/gyd. odontologo asistentė

Kontaktai

Telefonas: +370 688 39000


Adresas: Kalvarijų g. 135, Vilnius, Lietuva

El. paštas: info@moklinika.lt


Mikroskopinės odontologijos klinika

I - IV 8:00 - 20:00
V 8:00 - 17:00